Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Wrocław: Konferencja na temat lewicy

wrocaw_konferencja_2W sobotę (19 listopada) byliśmy zaproszeni na konferencję we Wrocławiu na temat sytuacji  lewicy. Zorganizowali ją  wrocławscy działacze PPS. Spotkanie uznać należy za interesujące. Przybyło kilkadziesiąt  osób z całego kraju. Pojawił się m.in. Kornel Morawiecki lider Solidarności Walczącej.

 

 

Po przeczytaniu naszej ulotki Morawicki zainteresował się Inicjatywą Pracowniczą i powiedział, że nasze hasła są podobne do tych, przedstawianych w  Gazecie Obywatelskiej, w której piszą też ludzie z PPS. Materiały o IP wzięła też profesor Szyszkowska , która miała ciekawe wystąpienie o obecnej sytuacji politycznej Polski.

Większość obecnych działaczy PPS  to emeryci mówiący tylko o wspanialej historii tej organizacji, ale spotkać można było też i ludzi działających wśród bezrobotnych w Bydgoszczy i w województwie łódzkim.

Wrocławska grupa PPS na tle  innych organizacji mocno się wyróżnia. Są to w większości luzie młodzi zaangażowani w działalność społeczną i związkową, organizowali wcześniej struktury Sierpnia 80 i demonstracje przeciwko Impelowi. Część działa też w Młodych Socjalistach. Niektórzy mają sympatie anarchistyczne. Są bardzo zainteresowani  współpracą z IP jeśli chodzi o sprawy pracownicze i lokatorskie. Podejmują  też działania w Wałbrzychu.

Jedynym małym zgrzytem była rozmowa z Grzegorzem  Ilka z Konfederacji Pracy , któremu się nie spodobało krytyczne zdanie przedstawiciela IP o OPZZ.  
 

wrocaw_konferencja_1 

Przedstawiciel IP, Jacek Rosołowski, na wrocławskiej konferencji.

Powrót na górę

Podobne artykuły