Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Okupacja biur poselskich PO

Trwa okupacja Biur Poselskich PO przez związkowców Sierpnia’80 w całej Polsce. Z niektórych protestujący zostali usunięci siła. Działacze Inicjatywy Pracowniczej i anarchistyczni w Łodzi i Gdańsku organizują wsparcie.

W Łodzi pomimo gróźb ze strony posłanki PO, że po godzinie 17 wezwie policję, by siłą usunęła związkowców z „Sierpnia 80” okupujących jej biuro przy Piotrkowskiej 86, o godzinie 18:30 okupacja trwała nadał. W lokalu biura poselskiego Śledzińskiej znajduje się 13 osób, obecna na miejscu posłanka nie pozwala im korzystać z toalety.

„Sierpień 80” zapowiada, że daje rządowi czas do środy na podjęcie negocjacji, później grozi okupacją kolejnych lokali jej posłów na terenie kraju.

Protest „Sierpnia 80” popierają łódzcy anarchiści i związkowcy Inicjatywy Pracowniczej. Na miejscu okupacji są uczestnicy łódzkiej Federacji Anarchistycznej i Czarnego Sztandaru, którzy zobowiązali się dostarczyć okupującym żywność. Również protestujących w Gdańsku wspierają działacze Inicjatywy Pracowniczej.

Łódzka IP wydała następujące oświadczenie:

OZZ Inicjatywa Pracownicza popiera postulaty związkowców Sierpnia 80, okupujących biura poselskie w Łodzi i całej Polsce. Razem z nimi uważamy politykę rządu za wysoce szkodliwą dla pracowników. Kroki, jakie rząd podjął w sprawie walki z kryzysem uważamy za nieskuteczne i niekompetentne, co potwierdzają kolejno podupadające gałęzie przemysłu.

Stanowczo sprzeciwiamy się też powszechnym represjom wobec członków związków zawodowych, stosowanych zarówno przez służby państwowe, jak i pracodawców.

W pełni solidaryzujemy się z racjami dotyczącymi zbyt wysokiego opodatkowania cen żywności, zakazu eksmisji na bruk i zakończenia bezkarnej brutalności policji.

Żądamy prawdziwego i równego dialogu rządu ze związkowcami, bez brudnych politycznych kłamstw, pustych przedwyborczych obietnic, gróźb i represji. Działacze OZZIP wesprą swoją obecnością okupacje biura poselskiego posłów PO.

Na postawie cia.bzzz.net i informacji własnych
Powrót na górę

Podobne artykuły