Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Przeciwko Almie w Krakowie

Kilka minut po godz. 12 grupa członków krakowskiej Inicjatywy Pracowniczej, Federacji Anarchistycznej i WZZ Sierpień 80 próbowała wręczyć prezesowi zarządu Almy panu Jerzemu Mazgajowi list protestacyjny w sprawie zwolnienia z pracy Piotra Krzyżaniaka.

Podczas wchodzenia do biurowca firmy przy ulicy Pilotów uczestnicy akcji zostali zaatakowani przez ochroniarzy. Podczas szamotaniny z ochroniarzami wznoszono okrzyki "Dość represji", "Piotr Krzyżaniak" i "Mazgaj wyjdź". Po wyrzuceniu z holu wejściowego wszystkich związkowców udali się oni przed pobliski supermarket Almy, gdzie rozpoczęto rozdawanie ulotek i rozwinięto transparent "Dość łamania praw pracowniczych". Na miejsce przybył patrol "Justusa" i policja. Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu przez pełnomocnika prezesa Mazgaja, który podobno "poczuł się zagrożony".

Ochroniarze oskarżyli również pikietujących o "wtargnięcie na teren prywatny, próbę wywleczenia z gabinetu prezesa Almy i wznoszenie obraźliwych okrzyków". Spisano pikietujących, a jednego z nich zatrzymano i przewieziono na komisariat policji, lecz po krótkim czasie zwolniono.

Powrót na górę