Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Akcje informacyjne IP w Poznaniu i Gdańsku

hand-malW ubiegłą sobotę i niedzielę odbyły się w Poznaniu i Gdańsku akcje Inicjatywy Pracowniczej w obronie pracowników handlu. Związek wielokrotnie prowadził akcje protestacyjne m.in. przeciwko takim sieciom handlowych jak Tesco, Auchan, Kaufland, Alma Market, Żabka, jak również interweniował w przypadku nadużyć pracodawców w małych sklepach i punktach usługowych czy gastronomicznych. Ostatnia akcja miała charakter informacyjny.

 

W sobotę o 12.00. akcja informacyjna odbyła się przed centrum handlowym „Stary Browar” Dziesięcioosobowa grupa działaczy Inicjatywy Pracowniczej i Federacji Anarchistycznej rozdała 500 ulotek [więcej czytaj tutaj].

W niedziele o 13.00. w Gdańsku podobna akcja odbyła się przed  Realem i Alfa Centrum. Ulotki rozdawano pracownikom i klientom sklepu. W drugim przypadku interweniowała ochrona. Pracownicy ochrony pytali czy związek posiada zgodę dyrektora obiektu na rozdawanie ulotek (na działalność związkową-informacyjną nie potrzeba niczyjej zgody). Bezskutecznie proponowano działaczom opuszczenie obiektu, ale policji nie wezwano. W sumie rozdano ponad 600 ulotek.

 

 

Powrót na górę