Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

IP popiera apel organizacji lokatorskich

mieszkanie_prawemInicjatywa Pracownicza wyraziła swoje poparcie dla inicjatywy warszawskich organizacji lokatorskich, które wzywają władze do pilnego zajęcia się problemem eksmisji na bruk. W wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2010 r., 17 listopada br. utraci moc art. 1046 § 4 Kodeksu postępowania cywilnego, który reguluje kwestie zapewniania każdej eksmitowanej osobie tzw. "pomieszczenia tymczasowego".

Oznacza to, że może wrócić eksmisja na bruk - o ile rząd i parlament nie znowelizują Kodeksu postępowania cywilnego w taki sposób, który jasno i precyzyjnie zdefiniuje ochronę lokatorów przed eksmisją. Warszawskie organizacje lokatorskie (WSL, KOL i KSS) wzywają w swoim Apelu (czytaj TUTAJ) władze do podjęcia działań zmierzających do zagwarantowania realnej ochrony przed eksmisją na bruk m.in. zapewnienia każdej osobie eksmitowanej prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego.

Inicjatywa Pracownicza popiera inicjatywę organizacji lokatorskich oraz zapowiedziała udział w pikiecie, która odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16:30 pod Sejmem.

Więcej informacji TUTAJ.

Powrót na górę