Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Spotkanie Komisji Krajowej IP

Wczoraj, 27 kwietnia, w Poznaniu spotkała się Komisja Krajowa Inicjatywy Pracowniczej. Między innymi poparto zaplanowaną w Warszawie demonstrację pierwszomajową, w której wezmą udział przedstawiciele naszego związku (patrz: Nadchodzące wydarzenia). Komisja Krajowa wzywa wszystkich do czynnego uczestnictwa w manifestacji.

 

Omówiono także sytuację Komisji Zakładowych w Urzędzie Statystycznym w Opolu i firmie Agencja JAR (Royal Collection), gdzie zwolniono działaczy IP. Zaplanowano w związku z tymi szereg akcji. Przeanalizowana także stan przygotowań do demonstracji 4 czerwca w Gdańsku.

W sprawach formalnych przyjęto uchwałę o rejestracji nowych komisji, a także podjęto decyzję dotyczącą współpracy z hiszpańską CGT (w związku z otrzymaniem zaproszenia na jej kongres).

Zgodnie z nowym Statutem IP, który zlikwidował stanowisko przewodniczącego związku,  Komisja Krajowa wybrała Jarosław Urbańskiego na Sekretarza Komisji. Zadaniem Sekretarza jest przygotowywanie spotkań KK.

Komisja przygotowała i zaakceptowała materiały przygotowane po marcowym zjeździe IP, a także dokumentację, która zostanie wkrótce wysłana do sądu rejestrowego, w związku ze zmianami we władza i zmianami statutu IP.

Następne spotkanie KK odbędzie się prawdopodobnie 4 czerwca w Gdańsku, a kolejne na początku lipca.

Powrót na górę