Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Gdańsk: Royal Collection zwalnia związkowca

Dziś kolejny działacz IP został zwolniony dyscyplinarnie krótko po tym, jak poinformował pracodawcę o założeniu związku zawodowego. Mateusz Żuk jest członkiem Komitetu Założycielskiego w Agencji J.A.R., właściciela marki Royal Collection. Pracował w jej gdańskim oddziale.
Inicjatywa Pracownicza w sieci sklepów „Royal Collection” powstała w związku z coraz częstszymi przypadkami łamana podstawowych uprawnień pracowniczych. Inicjatywa Pracownicza zaczęła domagać się m.in.: zaprzestania ograniczania prawa do urlopu wypoczynkowego i uzależniania jego wykorzystania od takich czynników jak podniesienie obrotu sklepu; zaprzestania nadużywania prawa do wyznaczania zadań w nadgodzinach oraz rozpoczęcia rozliczania ich w ciągu miesiąca, a nie wciągu trzech miesięcy jak miało to miejsce do tej pory; udostępnienia wszystkim pracownikom regulaminu Zakładowego Funduszy Świadczeń Socjalnych oraz przedstawienia rozliczenia wykazującego na co były wydatkowane jego środki itd. IP zażądała również odstąpienia przez pracodawcę od bezprawnej praktyki zatrudniania nowych pracowników sklepowych i magazynowych na umowy zlecenia.

IP zagroziła także wejściem w spór zbiorowy pracy, a w całym kraju trwała akcja ulotkowa skierowana do pracowników sklepów Royal Collection.
Powrót na górę

Podobne artykuły