Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Pikieta pod urzędem wojewódzkim w Poznaniu

akcja_14_listopadaW dniu 14 listopada w calej Europie odbywają się akcje protestacyjne i strajkowe przeciwko przerzucaniu skutków kryzysu na pracowników. W Poznaniu o godz. 12.00 pod Urzędem Wojewódzkim na pikiecie zebralo się ok. 200 osób reprezentujących głównie związki zawodowe należące do OPZZ. W proteście wzięła też udział Inicjatywa Pracownicza.

Do akcji, w tym strajków, demonstracji, pochodów i innych działań, wezwały europejskie związki zawodowe. Jest to sprzeciw wobec polityki oszczędnościowej, która uderza w pierwszej kolejności w rzesze pracowników i najbiedniejszych

Do strajków generalnych doszło w Portugalii i Hiszpanii. W Madrycie porotestujący starli się z policją. W obu krajach odwołano setki lotów. W Belgii strajkowali kolejarze. W Grecji doszlo do kolejnego, trzeciego w ostanich dwóch miesięcy, strajku powszechnego. We Francji zorganizowano marsze w 100 miastach. W sumie wiece związkowe odbyły się w 23 krajach, w tym w Polsce w: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Warszawie.

 

Powrót na górę