Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Robotniczy wiec w Cegielskim

W dniu dzisiejszym na wezwanie "Inicjatywy Pracowniczej" doszło do wiecu na terenie zakładów Cegielskiego. Wzięło w nim udział ok. 200-300 pracowników pierwszej zmiany.

29 marca o godz. 14.15. miały się odbyć rozmowy płacowe między przedstawicielami Inicjatywy Pracowniczej a Dyrekcją HCP. IP zaprosiła do rozmów wszystkich zainteresowanych, stwierdzając, że nie będzie prowadzić rokowań płacowych w gabinetach. Na rozmowy wstawiło się ok. 200-300 pracowników pierwszej zmiany. Wcześniej ok. godz. 11.00. dyrekcja zakładów wystosowała pismo do związku, odmawiając podjęcia rozmów, pomimo trwającego sporu zbiorowego. Odmówiono także wydania kluczy do pomieszczenia, gdzie miały się toczyć rokowania.

W takich okolicznościach doszło do wiecu, na którym uchwalono, że w dniu 30 marca o godz. 9.00. odbędzie się tzw. płyta (robotnicy Cegielskiego tak zwykle nazywają miejsce, gdzie wewnątrz fabryki zwoływane są spontaniczne manifestacje załogi). Jutro zostanie zatem podjęta decyzja o tym, jakie formy przybierze akcja protestacyjna. Inicjatywa Pracownicza w Cegielskim żąda m.in. 550 złotych brutto podwyżki. Związek nie uznaje zawartego przez zarząd HCP porozumienia płacowego podpisanego przez pozostałe 4 związki zawodowe.

Powrót na górę