Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Poznań: Stary Browar skarży o naruszenie miru

Dziś policja przesłuchiwała sekretarza Inicjatywy Pracowniczej Jarosław Urbańskiego. Dyrekcja Starego Browaru, skierowała zawiadomienie o popełnianiu przestępstwa poprzez naruszenie miru domowego. Chodzi o akcję informacyjną związku do jakiej doszło w Poznaniu w grudniu 2008 roku przed delikatesami Alma zlokalizowanymi na terenie ww. centrum handlowego.

 

Akcja związana była z łamaniem praw pracowniczych w Almie, a przede wszystkim z nielegalnym zwolnieniem Piotra Krzyżaniaka, kasjera, który stracił pracę dzień po tym jak pisemnie poinformował dyrekcję o przynależności do Inicjatywy Pracowniczej, oraz złożył wniosek o udostępnienie tablicy na materiały związkowe i udostępnienie sali na zebranie z pracownikami. W całym kraju odbyły się akcje informujące załogę Almy o sytuacji w firmie.

Pod podobnym pretekstem miesiąc temu przesłuchano (po akcji w zakładach DAD Polska), dwoje działaczy IP, Jarosław Urbański i Krzysztof Stawicki. Zostali  wówczas wezwani jako świadkowie na policję, która miała prowadzić śledztwo w sprawie „naruszenia miru domowego”. Tego typu praktyki są stosowane coraz częściej na terenie całego kraju.

Powrót na górę